Udział w eliminacjach mistrzostw Krakowa Orlików

W sobotę, 5 stycznia br. dwa zespoły Orlików 2009 i Orlików Młodszych 2010, wzięły udział w eliminacjach do Halowych Mistrzostw Krakowa. Mimo sporych braków kadrowych w obu naszych drużynach, głównie z powodu bardzo niefortunnego terminu ustalonego przez krakowski MZPN, występ należy uznać za udany. Zwłaszcza Orlików z rocznika 2009.

W eliminacjach do halowych mistrzostw Krakowa, wystawiliśmy dwie drużyny. Jedna składająca się z zawodników z rocznika 2010, druga natomiast to rocznik 2009. Do udziału w eliminacjach zostali powołani wszyscy zawodnicy. Niestety ze względu na termin zaplanowanych zawodów na mecze stawiło się 12 graczy. Sześciu w drużynie młodszych i sześciu w zespole starszych. Być może lepiej było wystawić jeden zespół starszych i mieć do dyspozycji 12 graczy niż grać dwoma szóstkami w poszczególnych rocznikach i dysponować jednym zmiennikiem. Decyzja o naszym udziale w eliminacjach zapadła dużo wcześniej, gdy trudno było przewidzieć obecność zawodników w tym dniu. Tak więc nie było czasu, by dłużej rozwodzić się nad tym tematem, tylko przystąpić do zawodów. Tym bardziej należą się podziękowania dla tych zawodników, którzy w tym świąteczno-noworocznym okresie mogli reprezentować nasz klub w zawodach.

Orlik Młodszy 2010:

Rocznik młodszy swoje mecze rozgrywał na obiekcie Orła Piaski Wielkie, przy ul. Niebieskiej 15, a rywalizował z ekipą gospodarzy, Pcimianką i Jadwigą. Do grania mamy szóstkę w składzie: Michał Zieliński, Borys Biel, Filip Marzec, Jakub Zybura, Bartek Moskała i Antek Kubiczek.

Pierwsze spotkanie z Orłem Piaski Wielkie udaje się bezbramkowo zremisować, jednak chłopcy zostają skrzywdzeni przez arbitra, gdyż ten nie uznaje nam prawidłowej bramki i musimy zadowolić się punktem. Kolejne dwa mecze z dużo mocniejszymi rywalami przegrywamy i zajmujemy ostatnie miejsce w grupie.

W półfinale trafiamy na najmocniejszy zespół Pcimianki i ponosimy kolejną porażkę. W meczu o 3 miejsce ponownie spotykamy się z gospodarzami turnieju i niestety też schodzimy jako pokonani. W pięciu spotkaniach cztery razy przegrywamy i raz remisujemy zdobywając jednego gola, którego autorem był Jakub Zybura. Brawa dla wszystkich chłopaków za walkę z mocniejszymi rywalami i wypada mieć nadzieje, że te kilka spotkań będą procentować w przyszłości.

Orlik Starszy 2009:

Starszy zespół Orlików swoje zawody rozgrywał na hali Come Come Zone przy ul. Ptaszyckiego 6. Na spotkania mamy do dyspozycji: Damiana Wardyłę w bramce oraz Mikołaja Kowalskiego, Kamila Kotulskiego, Igora Mazurka, Wiktora Rzeźnickiego i Pawła Cieślika. W grupie mamy 4 zespoły krakowskie: Tramwaj, Albertus, Hutnik i Płaszowianka.

Pierwszy mecz z Tramwajem remisujemy bezbramkowo. Drugie spotkanie wygrywany z Albertusem w skromnych rozmiarach 1-0 po bramce głową Kamila Kotulskiego. Kolejny mecz z najmocniejszą drużyną w grupie Hutnikiem, też udaje się zremisować bezbramkowo i po 3 potyczkach mamy na koncie 5 punktów i realne szanse na zajęcie 2 miejsca w grupie, co jest dobrym rezultatem biorąc pod uwagę zasobność materiału ludzkiego tego dnia.

Płaszowianka wydaje się być drużyną w naszym zasięgu. Po kilku minutach udaje nam się stworzyć kilka dogodnych okazji do zdobycia gola jednak nic nie chce wpaść do bramki przeciwnika. Wreszcie Wiktor Rzeźnicki trafia i prowadzimy 1-0. Wydaje się, że korzystny wynik dowieziemy do końca spotkania. Niestety dwie niefortunne interwencje naszych graczy skutkują bramkami samobójczymi i przegrywamy spotkanie 1-2. Chłopcy bardzo smutni wracają do szatni, gdyż byli tak blisko sukcesu, jakim zdobycie drugiego miejsca w grupie.

Trzeba jednak wlać w ich głowy nutę optymizmu, że dobrze grali. Osiągnęli dobry rezultat z Hutnikiem, który aplikował przeciwnikom sporo bramek oraz dobrze bronili tracąc najmniej goli w zawodach. Jeszcze raz brawa dla wszystkich chłopaków, którzy rywalizowali w eliminacjach mistrzostw Krakowa Orlików.

Kolejna okazja do grania i dobrych występów, będzie już w sobotę, 18 stycznia br. w trakcie Turnieju Halowego Nagel-Bibiczanka Cup 2020 dla Orlików z roczników 2009-2010, którego jesteśmy organizatorami.

Turniej zostanie rozegrany w hali sportowej w Zielonkach. W tym miejscu, przypomnienie i prośba do rodziców naszych zawodników, o zaplanowanie soboty, 18 stycznia w taki sposób, aby umożliwić wszystkim naszym zawodnikom udział w tym turnieju.